🍹 Non-alcoholic cocktails

🔥 FREE DELIVERY from 99€

under conditions**

Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés

Book your
2025 CALENDAR

ADVENT & AFTER BAKING

Everleaf Forest alcohol free 0.0%

Everleaf Forest alcohol free 0.0%

27,50 €
55,00 €/l
Everleaf Marine alcohol free 0.0%

Everleaf Marine alcohol free 0.0%

27,50 €
55,00 €/l
G&T ISH cocktail without alcohol 0.5%

G&T ISH cocktail without alcohol 0.5%

2,99 €2,00 €
8,00 €/l
Nona Spritz 70cl without alcohol Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults

Nona Spritz 70cl without alcohol

29,90 €
42,71 €/l
Gimber N°3 Lily 700 ml without alcohol

Gimber N°3 Lily 700 ml without alcohol

33,90 €29,95 €
42,79 €/l
Gimber N°3 Lily 200 ml without alcohol

Gimber N°3 Lily 200 ml without alcohol

13,90 €12,95 €
64,75 €/l
Gimber N°1 Original 700 ml without alcohol

Gimber N°1 Original 700 ml without alcohol

33,90 €29,95 €
42,79 €/l
Gimber N°1 Original 200 ml without alcohol

Gimber N°1 Original 200 ml without alcohol

13,90 €12,95 €
64,75 €/l
Gimber N°2 Brut 200 ml without alcohol

Gimber N°2 Brut 200 ml without alcohol

13,90 €12,95 €
64,75 €/l

Non-alcoholic cocktails: the selection Sanzalc

Mojito, spritz, gin and tonic, whiskey sour: our non-alcoholic cocktails ready to drink or our bases for homemade mocktails reproduce the classics without a drop of alcohol. No more choosing between still water and sugary soda when you don't drink — here, each recipe is designed to have character.

Ready to drink or homemade?

Two ways to enjoy a good non-alcoholic cocktail: ready-to-drink cocktails, ideal for an impromptu aperitif, the non-alcoholic aperitifs for the moment of zinc, or non-alcoholic spirits to assemble yourself to compose your own mocktail. For this second case, head to our selection of non-alcoholic spirits : gin, whiskey, rum, tequila.

Our classics reinterpreted

Want step-by-step recipes? Our article whiskey mocktail in 5 recipes shows you how to make a cocktail worthy of a bar, without alcohol. You can also discover our Top 10 best non-alcoholic cocktails.

FAQs

Do non-alcoholic cocktails really contain 0% alcohol?
The vast majority of our references display 0.0%. When this is not the case, the exact rate is always specified on the product sheet.

Can you drink a non-alcoholic cocktail when you are pregnant?
Always check that it is indeed a 0.0% product before consumption during pregnancy — the information appears on each product sheet.

How to reproduce a cocktail with alcohol without adding any?
Replace the spirit with its non-alcoholic equivalent (gin, rum, whiskey) in the same proportions. The rest of the recipe (juice, syrups, carbonated) does not change.