Spritz, Americano, Negroni without alcohol

🔥 FREE DELIVERY from 99€

under conditions**

Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés

Book your
2025 CALENDAR

ADVENT & AFTER BAKING

Lyre's Classico 0% alcohol-free 🥂 Sanzalc, the cellar without alcohol and without complexes

Lyre's Classico 0% alcohol-free

14,50 €12,50 €
16,67 €/l
Nona Spritz 70cl without alcohol Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults

Nona Spritz 70cl without alcohol

29,90 €
42,71 €/l
Maïa Elderflower aperitif without alcohol 0.0% - Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults

Maïa Elderflower aperitif without alcohol 0.0%

28,90 €25,90 €
37,00 €/l
VRMH N°1 Non-alcoholic spirits from JNPR

VRMH N°1 Non-alcoholic spirits from JNPR

28,90 €
41,29 €/l
Hanging Gardens - Bitter Orange & Rosemary - 70 cl

Hanging Gardens - Bitter Orange & Rosemary - 70 cl

34,95 €29,95 €
42,79 €/l
Hanging Gardens - Bitter Orange & Rosemary - 20 cl

Hanging Gardens - Bitter Orange & Rosemary - 20 cl

17,90 €14,95 €
74,75 €/l
Jardins d'Eden - Figs & Red Fruits - 70 cl

Jardins d'Eden - Figs & Red Fruits - 70 cl

34,95 €29,95 €
42,79 €/l
Solar Gardens - Ginger & Apricot - 70 cl

Solar Gardens - Ginger & Apricot - 70 cl

34,95 €29,95 €
42,79 €/l
Solar Gardens - Ginger & Apricot - 20 cl

Solar Gardens - Ginger & Apricot - 20 cl

17,90 €14,95 €
74,75 €/l
Lyre's Classico Rosé alcohol-free 0.0%

Lyre's Classico Rosé alcohol-free 0.0%

18,50 €14,90 €
19,87 €/l

Non-alcoholic spritz: our selection

23 references from spritz, Americano and Negroni without alcohol, the Italian aperitif reinvented. Bitter, sparkling and refreshing, without a drop of alcohol.

FAQs

How to prepare a spritz without alcohol?
Like a real spritz: our bitter base topped with sparkling water or tonic, on ice, with a slice of orange.

Explore the rest of our selection

Also discover our non-alcoholic aperitifs, our ready-to-drink cocktails, or find all our non-alcoholic cocktails.