🥤 Softs & Tonics

🔥 FREE DELIVERY from 99€

under conditions**

Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés Calendrier de l'Avent et de l'Après sans alcool Sanzalc, cave sans alcool pour adultes décomplexés

Book your
2025 CALENDAR

ADVENT & AFTER BAKING

Tonic water Organic Elderflower Hyssop 20 cl Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults
Vendu par 4

Tonic water Organic Elderflower Hyssop 20 cl

2,50 €
12,50 €/l
Tonic water Organic Cucumber Hyssop 20 cl Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults
Vendu par 4

Tonic water Organic Cucumber Hyssop 20 cl

2,50 €
12,50 €/l
Tonic water Organic Lemon Hyssop 20 cl Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults
Vendu par 4

Tonic water Organic Lemon Hyssop 20 cl

2,50 €
12,50 €/l
Tonic water Original Organic Hyssop 20 cl Sanzalc, alcohol-free cellar for uninhibited adults
Vendu par 4

Tonic water Original Organic Hyssop 20 cl

2,50 €
12,50 €/l

Softs & Tonic: our selection

51 references from tonics, sodas and premium soft drinks to compose your non-alcoholic cocktails or simply to refresh yourself. Far from sugary industrial sodas, this selection focuses on artisanal recipes with natural ingredients.

The basis of a good non-alcoholic cocktail

A quality tonic makes all the difference in an alcohol-free gin and tonic: subtle bitterness of cinchona, fine bubbles, low sugar content. Our tonics and sodas are designed to accompany our non-alcoholic spirits without overwhelming them, with recipes that focus on botanical ingredients rather than sugar.

FAQs

Which tonic for a non-alcoholic gin and tonic?
A dry, slightly sweet tonic best highlights the botanical notes of our non-alcoholic gins.

Are these sodas suitable for an aperitif alone?
Yes, most are designed to be enjoyed alone, chilled, without needing to be combined with a spirit.

Explore the rest of our selection

Discover our non-alcoholic gins, our non-alcoholic cocktails, or find our Top 10 Softs & Tonics.